Українська мова

Штучні методи планування статі дитини:

Метод «Мікросорт»

Лікарі Інституту генетики й штучного запліднення, штат Вірджинія США, знайшли спосіб, що дозволяє ідентифікувати кількість речовини ДНК, що визначає стать, у кожному окремо взятому сперматозоїді та по отриманій генетичній конфігурації їх розсортувати.

У методі «Мікросорт» реалізована так звана технологія «потокового цитометра». Вона використовує одну добре відому різницю між Y- і X-сперматозоїдами, а саме те, що кількість ДНК, що визначає стать, у сперматозоїді Y на 2,8 відсотки менше ніж у сперматозоїді X. На цьому й ґрунтується висновок, що сперматозоїди, що несуть Y хромосому (чоловічу) трохи менше й легше.

Для того, щоб ідентифікувати що є що, сперма мітиться спеціальною флуоресцентною фарбою. Після цього насінна рідина фільтрується й за допомогою тиску примушується протікати через довгу й особливо тонку трубку. Таким чином, сперматозоїди вишиковуються в лінію, майже один за одним. Далі клітини опромінюються лазерним променем, внаслідок чого флуоресцентна фарба, що перебуває на  них  активізується,  і це  дозволяє сортувати сперматозоїди по кількості генетичної речовини, що знаходиться в них, тому що  клітки, що мають більше ДНК світяться яскравіше. В іншому кінці трубки вмонтований дуже чуткий, працюючий за принципом яскравості флуоресцентного світла, розподільник. Він сконструйований таким чином, що легкі Y-Сперматозоїди направляються в одну сторону, а більш важкі Х-Сперматозоїди в іншу. Ті, які не вдалося віднести до певного типу, убираються взагалі.

По закінченню сортування в лікарів є суспензії сперми обох типів (X і Y), які вони можуть використати з будь-якою процедурою штучного запліднення, включаючи інсемінацію й запліднення в пробірці.

Хоча пропагандисти методу «Мікросорт» кажуть, що виконувана ними процедура сортування абсолютно безпечна й надійна, і не заподіює ніякої шкоди сперматозоїдам, у багатьох країнах цей метод усе ще заборонений. Тому що тести складні й дорогі, їх проведено дуже мало, і ніхто не може сказати точно, чи відображається це на генетичні властивості сперматозоїдів, і як наслідок потомства, чи ні.

 

 

Рекомендовані статті:

- Кристалізація слини

- Планування здорового потомства

- Принципи планування статі

- Планування статі та овуляція

- Природна контрацепція

- Інструкція

 


МАГАЗИН ВРЕМЕННО

НЕ РАБОТАЕТ 


Статьи:

- Кристаллизация слюны

- Планирование потомства

- Мальчик или девочка?

- Принципы планирования пола

- Планирование пола и овуляция

- Естественно или искусственно?

- Самоконтроль при беременности


Как избежать нежелательной беременности

- Естественная контрацепция

- Послеродовой период


Методы планирования

Сделай сам:

- Выбор времени зачатия

- Выбор поз и фрикций

- Выбор диеты

Подсчитай сам:

- Китайский календарь зачатия

- Биологические ритмы

- Метод «Обновления крови»

Искусственные:

- Метод сортировки

- Метод фильтрации

- Метод "Микросорт"


Скачать литературу:

- Брошюра "Мальчик или Девочка"

- Краткая инструкция

- Рекомендации по применению

- Овуляция у животных


Овуляция у животных:

- Информация для собаководов