Українська мова

Як уникнути небажаної вагітності

(природна контрацепція)

Ви бажаєте уникнути небажаної вагітності, зробити своє сексуальне життя безпечним та гармонійним?

Для цього Вам необхідно, використовуючи тест-мікроскоп, виконати деякі досить прості й необтяжливі процедури:

-переконайтеся в нормальному функціонуванні Ваших яєчників;

-вивчіть протягом 2-х місяців свій менструальний цикл, використовуючи тест-мікроскоп і прикладену до нього таблицю;

-виходячи із тривалості й характеру протікання Вашого менструального циклу, встановіть в даному циклі настання плідних (далі в контексті заданої теми ми будемо їх називати «небезпечними») і безплідних («безпечних») періодів.

Як переконатися, що Ваші яєчники функціонують нормально? (Особливо це актуально для жінок, застосовувавших гормональні, у тому числі протизаплідні препарати, а також внутріматковими спіралями).

Гормональний стан жінки характеризується правильним співвідношенням статевих гормонів на різних стадіях менструального циклу.  У першій  половині циклу кількість естрогенних гормонів повільно зростає й досягає максимуму в день, що передує виходу дозрілої яйцеклітини (овуляція). Потім протягом 1-го - 2-х днів кількість естрогенів спадає. Друга половина циклу характеризується наявністю іншого гормону - прогестерона.

Процес зміни кількості естрогенів супроводжується зростанням виразності кристалізації слини («ефект арборизації»), що починає проявлятися в здорової жінки за 6-7 днів до дня овуляції, досягаючи максимуму в день овуляції (цей день відповідає максимальній виразності кристалізації - появі «листів папороті»). Таким чином, спостерігаючи в тест-мікроскоп за виразністю кристалізації слини, ми можемо судити про співвідношення гормонів (естрогенів і прогестерона) і виявити, на який день циклу доводиться вихід яйцеклітини.

Тривалість існування кожної мікроскопічної картини й зміна її іншої в кожної здорової жінки повинні бути строго визначеними, що регулярно повторюються залежно від тривалості її менструального циклу. При продовженні (затягуванні) однієї картини або відсутності її зміни іншої («переживанні» феномена «арборизації»), тобто якщо кристалізація слини не зменшується через 14-15 днів менструального циклу або навіть продовжує зростати, а також у випадку, якщо виразність кристалізації здобуває хвилеподібний характер, варто запідозрити порушення функції яєчників і звернутися до лікаря. Це дозволить вчасно діагностувати ряд захворювань, здійснити корекцію гормональної функції й попередити розвиток більш серйозних порушень.

Провівши протягом 2-х місяців спостереження за характером зміни кристалізації Вашої слини Ви зможете не тільки визначити тривалість Вашого циклу але й установити за скільки днів до виходу яйцеклітини у Вашій слині з'являються перші кристали. Тим самим у кожному з наступних циклів, використовуючи отриману й занесену в таблицю інформацію, Ви зможете прогнозувати день овуляції як тільки з'являться перші ознаки кристалізації.

Після того, як Ви переконалися, що Ваш гормональний стан у нормі, Ви можете отримати достовірну інформацію про настання «небезпечних» або «безпечних» днів у поточному циклі.

Для визначення безпечних днів необхідно враховувати, що середня тривалість «життя» сперматозоїдів 2-3 дня (у рідких випадках вона може досягати 5-7 днів).

«Яйцеклітина зберігає життєздатність протягом 12 годин», по деяких джерелах тривалість життя яйцеклітини може досягати однієї доби.

Таким чином, максимальна тривалість «небезпечного» періоду складається з максимальної тривалості життя сперматозоїдів і максимальної тривалості життя яйцеклітини (5-7 доби + 1 доба), тобто при будь-якій тривалості жіночого місячного циклу число «небезпечних» днів не перевищує 8 діб.

Як же практично визначити початок і кінець небезпечного періоду?

Для цього скористайтеся результатами аналізу характеру зміни кристалізації слини, які ви одержали в перші два місяці використання тест-мікроскопа.

Наприклад, аналізуючи заповнену Вами таблицю спостережень, прикладену до тест-мікроскопа, Ви переконалися, що перші ознаки кристалізації Вашої слини з'являються за 7 днів до максимальної виразності кристалізації (день, що відповідає овуляції). Це означає, що вступаючи в статевий контакт у цей день (тобто за 7 днів до овуляції), Ви можете завагітніти (правда, з дуже малою ймовірністю), тому що є якийсь шанс, що сперматозоїди зможуть дожити до дня овуляції.

Природно, чим ближче день вступу в статевий контакт стосовно дня овуляції, тобто чим більш виражена кристалізація, тим більше ймовірність того, що вступаючи в статевий контакт у ці дні, Ви можете завагітніти.

Зниження кристалізації після дня овуляції, що відбувається протягом 1-2 днів і відповідного днів вгасання життєздатності яйцеклітини, говорить про зменшення ймовірності завагітніти й свідчить про кінець «небезпечного» періоду.

Таким чином, «небезпечному» періоду відповідає фаза повільного наростання (6-7 днів) і швидкого спаду (1-2 дня) кристалізації до й після дня овуляції.

Поява незначних ознак кристалізації в інші дні 2-й фази менструального циклу не може свідчити про загрозу завагітніти.

Природна контрацепція при різній тривалості менструальних циклів має особливості.

Тривалість менструального циклу в кожної жінки своя (різна) і із часом (з віком) може змінюватися.  Розрізняють короткі цикли (21-24 дня), середні (25-30 днів) і довгі (31-35 днів). Тривалість циклу залежить від тривалості дозрівання фолікула.

Овуляція поділяє цикл на дві фази: фазу дозрівання фолікула, що при середній тривалості циклу становить 12-15 днів, і фазу жовтого тіла, що не залежить від тривалості менструального циклу й становить 12-16 днів.

Фазу жовтого тіла відносять до періоду абсолютної безплідності. Він починається, як ми вже відзначали, через 1 день після овуляції й відповідного спаду кристалізації (для надійності інтерпретації Ви можете простежити за спадом кристалізації ще й на другий день після початку спаду й цей день прийняти за початок періоду безплідності). Завершується період абсолютної безплідності настанням нової менструації.

У першій фазі менструального циклу також є кілька безплідних днів (1-2 дня при середній тривалості циклу). Але, на відміну від стабільного за часом періоду абсолютної безплідності, кількість таких днів у першій фазі залежить від тривалості менструального циклу. При довгих циклах їхнє число може досягати 5-7, при коротких циклах їх може не бути зовсім. Ці дні називають днями відносної безплідності. Якщо Ви бажаєте виключити мінімальну ймовірність зачаття в цей період, вживіть необхідних заходів обережності і у ці дні.

 

Рекомендовані статті:

- Інструкція

- Кристалізація слини

- Планування здорового потомства

- Принципи планування статі

- Планування статі та овуляція

 


МАГАЗИН ВРЕМЕННО

НЕ РАБОТАЕТ 


Статьи:

- Кристаллизация слюны

- Планирование потомства

- Мальчик или девочка?

- Принципы планирования пола

- Планирование пола и овуляция

- Естественно или искусственно?

- Самоконтроль при беременности


Как избежать нежелательной беременности

- Естественная контрацепция

- Послеродовой период


Методы планирования

Сделай сам:

- Выбор времени зачатия

- Выбор поз и фрикций

- Выбор диеты

Подсчитай сам:

- Китайский календарь зачатия

- Биологические ритмы

- Метод «Обновления крови»

Искусственные:

- Метод сортировки

- Метод фильтрации

- Метод "Микросорт"


Скачать литературу:

- Брошюра "Мальчик или Девочка"

- Краткая инструкция

- Рекомендации по применению

- Овуляция у животных


Овуляция у животных:

- Информация для собаководов