Українська мова

Застосування оптичного пристрою « Арбор-Эліт»

для визначення дня в'яки у собак

(з досвіду заводчиків Київа та Санкт-Петербурга)

 

Особливості застосування

1. Застосування оптичного пристрою "Арбор-Эліт" (далі мінімікроскоп) для здійснення аналізу кристалічної структури висушеного мазка слини cуки з метою визначення оптимального дня в'язання абсолютно нешкідливо для собаки й доступно кожному собаківникові.

2. В cук домашніх собак звичайно буває два статевих цикли в рік.

Існує чотири фази статевого циклу:

- предтечка (по-науковому проеструм);

- полювання (еструс);

- післятечка (метаеструм);

- період спокою (анеструм).

Кожна з фаз вирізняється тривалістю, гормональним статусом, поведінковими ознаками й характером виділень у собаки.

Предтечка триває 7-10 днів, характеризується кров'янисто-слизовими виділеннями, незначною присутністю гормонів естрогенів . У даний період самка не підпускає самців.

Полювання- період, коли сука підпускає кобелів і готова до спарювання. Полювання триває 3-5 днів, характеризується більшою кількістю естрогенів у слині й слизу. Виділення з піхви стають безбарвними. У цей період через кожні 3 години в організмі самки відбувається овуляція - розкриття дозрілих фолікулів і дозрівання яйцеклітин. Саме цей період найбільш сприятливий для в'язки. (Слід зазначити, що в молодих самок овуляція починається через 6-12 годин після настання фази полювання, у старих же цей строк може затягтися до 5-7 діб).

Післятечка триває 30-60 днів, характеризується відсутністю статевого потяга в самки, зменшенням слизових виділень і виробітком гормону прогестерона, що гальмує виділення естрогенів і подальшу овуляцію.

Період спокою  триває 90-130 діб, характеризується відсутністю потяга в самки, відсутністю слизових виділень. До кінця цієї фази відновляється ріст і дозрівання фолікулів у яєчниках.

3. Наявність гормонів естрогенів у слині самки (а також і в її слизу) у періоди предтечки (прим.: незначна кількість естрогенів) і в період полювання (прим.: значна кількість естрогенів) може бути спостережуване за допомогою мінімікроскопа по характеру кристалізації висохлого зразка слини (або слизу). По ступеню кристалізації можна судити про наближення до періоду полювання, його настанню й відповідно, про дні овуляції.

4. На мал.1 приведений вигляд кристалів, характерних для фази предтечки, на мал.2  полювання. Поява кристалів, подібних наведеним на мал.2, свідчить  про настання найбільш сприятливого часу для в'язання. В інші дні циклу у зв'язку з відсутністю гормонів естрогенів слина не кристалізується й вид висохлого зразка слини подібний представленому на мал.3.

Тільки мінімікроскоп, оснащений набором предметних скелець, дозволяєь відстежити в динаміці картину наростання ступеню кристалізації й точно визначити настання  початку фази полювання.

5. Використовуючи даний метод точного визначення днів овуляції, собаківники можуть уникнути розповсюдженої помилки - в'язання неготової суки. А збільшення числа контрольних в'язань може привести до того, що до моменту готовності суки в кобеля сперма буде містити в основному насінну рідину й досить мало повноцінних сперматозоїдів.

6. Більшість захворювань полової сфери самок пов'язані з аномаліями (надлишком або недостатністю) естрогенів. Спостереження за кристалізацією слини може надати лікарю додаткову інформацію для діагнозу.

 

Рекомендації із застосування

1. Основні правила по застосуванню мінімікроскопа для аналізу висохлого зразка слини приведені в інструкції із застосування мінімікроскопа «Арбор-Эліт». Нижче наведені особливості застосування, характерні для відбору слини в собак.

2. Відбір слини необхідно здійснювати до годівлі й через півгодини після пиття.

3. Для активізації слиновиділення покажіть собаці які-небудь ласощі.

4. Відтягнувши щоку собаки, зберіть на предметне скло зразок слини, що скопилася між щокою й щелепою, і залиште необхідну кількість для висихання (див. інструкцію). Припустимо провести відбір за допомогою маленької гумової сухої й чистої спринцівки або піпетки.

5. Нанесіть краплю в заглиблення предметного скла й видаливши можливі пухирці повітря, залиште скло для висихання, не намагаючись пришвидшити цей процес нагріванням, вентиляцією й т.п.

6. Зберігаючи зразки висохлої слини починаючи з перших днів предтечки, Ви зможете встановити настання фази полювання. Корисно помістити результати  аналізів у заздалегідь приготовлену таблицю, у якій відзначені дні, починаючи з появи перших ознак кристалізації, і ступінь кристалізації слини, відібраної в даний день (наприклад, умовно відображена + і ++). Це допоможе Вам при наступних в'язках.

день, в'язки, день, в'язки, собаки, день, вязки, сукм, коли, вязати, як вязати суку, вагітність, собак

 


МАГАЗИН ВРЕМЕННО

НЕ РАБОТАЕТ 


Статьи:

- Кристаллизация слюны

- Планирование потомства

- Мальчик или девочка?

- Принципы планирования пола

- Планирование пола и овуляция

- Естественно или искусственно?

- Самоконтроль при беременности


Как избежать нежелательной беременности

- Естественная контрацепция

- Послеродовой период


Методы планирования

Сделай сам:

- Выбор времени зачатия

- Выбор поз и фрикций

- Выбор диеты

Подсчитай сам:

- Китайский календарь зачатия

- Биологические ритмы

- Метод «Обновления крови»

Искусственные:

- Метод сортировки

- Метод фильтрации

- Метод "Микросорт"


Скачать литературу:

- Брошюра "Мальчик или Девочка"

- Краткая инструкция

- Рекомендации по применению

- Овуляция у животных


Овуляция у животных:

- Информация для собаководов